مقالات

با انواع آدمک بوکس آشنا شوید و کاربرد های آن را بشناسید

انواع آدمک بوکس

استفاده از انواع آدمک بوکس در ورزش بوکس بسیار کاربردی و مرسوم است. البته استفاده از این ابزار تنها به بوکس ختم نمیشود چرا که ورزش هایی نظیر کیک بوکس، تکواتدو و کارته نیز به این وسیله احتیاج دارند. در بسیاری از سالن های ورزشی و منازل امکان آویزان کردن کیسه بوکس های سنگین وجود ندارد. از این رو در این شرایط استفاده از آدمک ها میتواند بسیار کمک کننده باشد. درواقع کیسه بوکس ها یک وسیله کاملا الزامی در ورزش های رزمی محسوب میشود.

چرا که مبارزین احتیاح دارند همواره یک حریف فرضی در اختیار داشته باشند تا ضربات و تکنیک های لازم را روی آن پیاده سازی کنند. در همین راستا کیسه بوکس هایی با طرح و مدل های مختلف تولید و وارد بازار شده است که یکی از آن ها آدمک  ایستاده است. بنابراین در این مقاله سعی بر این است که خصوصیات بیشتری را در مورد این نوع کیسه بوکس به شما دوستان ارائه شود. حال اگر مایل به دریافت این اطلاعات هستید تا انتها با ما باشید.

 

انواع آدمک بوکس‌

در راستای معرفی انواع آدمک بوکس لازم است دو نوع آدمک ایستاده را به شما عزیزان معرفی کنیم:

 

 • آدمک ایستاده تمام تنه: این نوع آدمک گزینه بسیار مناسبی براس ورزش های رزمی چون تکواندو، کیک بوکس و کاراته محسوب میشود. این محصول به شما این امکان را میدهد که در هر فضا و شرایطی به تمرین با حریف خود بپردازید. به همین دلیل است که در بیشتر باشگاه ها از آدمک ها به عنوان حریف و کیسه بوکس استفاده میشود.

 

 • آدمک ایستاده نیم تنه: آدم های نیم تنه گزینه بسیار مناسبی برای ورزش بوکس محسوب میشود.‌ چرا که بوکسورها فقط با دست های خود مبارزه میکنند بنابراین ادمک های نیم تنه جوابگوی این مبارزان است.

 

مزایای آدمک ایستاده تمام تنه

 

حال که با انواع آدمک بوکس آشنا شدیم در این بخش به معرفی مزایای آدمک ایستاده تمام تنه میپردازیم:

 

 • قابلیت جا به جایی

از جمله مزایای آدمک ایستاده قابلیت جابه جایی آسان است. یعنی ورزشکار میتواند در هر فضایی از باشگاه که دوست دارد مبارزه خود را به حریف تمرینی خود آغاز کند. حتی ورزشکاران میتوانند یکی از این وسیله را تهیه نمایند و در منزل خود مورد استفاده قرار دهند.

 

 • تقویت عضلات بالا و پایین تنه

به کمک آدمک ایستاده تنام تنه، تمامی عضلات بدن ورزشکار، اعم از عضلات دست، پا و شکم فرد تقویت میشوند. بنابراین استفاده از این وسیله برای ورزشهای رزمی به نوعی الزامی است.

 

ویژگی های ادمک ایستاده تمام تنه

در این بخش از مقاله انواع آدمک بوکس به ویژگی های آدم ایستاده تمام تنه میپردازیم:

 

 • جنس آدمک: این آدمک ها از فوم پولی اورتان است. بنابراین از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند و البته هیچ گونه آسیبی را به فرد مبارز وارد نمیکند‌.

 

 • نصب آسان: لازم به ذکر است که این مدل آدمک ها دارای فرآیند نصب بسیار آسانی هستند. بنابراین هر فرد میتواند بدون هیچگونه تخصصی اقدام به نصب آن کند.

 

 • جنس روکش: روکش مورد استفاده در ساخت آدمک های تمام تنه سیلیکون است. یرای رشته های رزمی نظیر کاراته، تکواندو و غیره کاربرد دارد.

 

 • قد آدمک: قد این آدمک ها ۱۹۰ سانتی متر است. بنابراین ۹۹ درصد افراد میتوانند به راحتی با آن مبارزه و تمرین کنند.

 

آدمک بوکس

 

مزایای آدمک بوکس ایستاده نیم تنه

دومین مدل از انواع آدمک بوکس، آدمک ایستاده نیم تنه است. این نوع آدمک بیشتر برای افرادی که در ورزش بوکس فعالیت میکنند کاربرد دارد. در این بخش از مقاله به مزایای آدمک ایستاده نیم تنه میپردازیم:

 

 • جابه جایی آسان: همانطور که قبلا گفته شد آدمک های ایستاده به راحتی جا به جا میشوند. پس از این نظر بسیار کاربردی هستند.

 

 • تقویت عضلات بالاتنه: از آنجایی که این آدمک ها فقط شامل نیم تنه بالا هستند برای تقویت عضلات بالا تنه بوکسور ها بسیار کاربردی هستند.

 

 • افزایش هماهنگی: وقتی مبارز با آدمک بوکس مبارزه میکند میزان هماهنگی چشم و دست های فرد افزایش پیدا میکند.

 

 • استقامت قلبی عروقی: استفاده از آدمک بوکس میتواند باعث کالری سوزی و کاهش وزن در فرد شود. بنابراین استقامت قلبی عروقی در فرد افزایش میابد.

 

 • افزایش مهارت های فرد: استفاده از آدمک بوکس باعث افزایش مهارت های فرد میشود. زیرا در این شرایط ورزشکار میتواند انواع روش های پیاده سازی تکنیک ها را روی آدمک اجرا کند.

 

هدف اصلی استفاده از کیسه بوکس

امیدواریم تا اینجا به طور کامل با انواع آدمک بوکس و مزایای آن آشنا شده باشید. اما در این بخش به هدف اصلی استفاده از کیسه بوکس میپردازیم. درواقع تمامی ورزشکاران نیاز دارند که در هر شرایطی حریف تمرینی داشته باشند. حریف تمرینی به مبارزین این امکان را میدهند که در هر شرایطی تکنیک ها را تمرین کنند و بر آن ها مسلط شوند. پس تمرین در باشگاه و حتی خانه برای رزمی کارات امری حیاتی است. اما طبیعتا امکان وجود یار تمرینی در هر شرایطی وجود ندارد. به همین دلیل است که وجود کیسه بوکس یا آدمک بوکس برای رزمی کاران بسیار ضروری است.

 

سخن آخر

برای خرید انواع آدمک بوکس میتوانید به مراکز فروش لوازم ورزشی در سرتاسر کشور مراجعه کنید. همچنین میتوانید به وب سایت پیشگام رزم که به عنوان تولید کننده لوازم رزمی فعالیت دارد مراجعه کرده و بدون دردسر و صرف زمان و هزینه اضافی آدمک مورد نظر خودتان را انتخاب کرده و سفارش دهید. امکان سفارش این آدمک ها به صورت عمده(برای باشگاه) و تک(برای فرد) امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *