مقالات

انواع گلابی بوکس + کاربرد ها ، مزایا و معایب

انواع گلابی بوکس

انواع کیسه بوکس گلابی

کیسه بوکس گلابی از مرغوب ترین انواع کیسه بوکس در بین تجهیزات رزمی به شمار می‌رود. هنگامی که قصد خرید کیسه بوکس گلابی را دارید حتماً به دو طرف ابعاد آن توجه کنید زیرا در صورتی که دو طرف کیسه بوکس گلابی با چند پوشیده شده باشد عملکرد و کارکرد آن بیشتر خواهد بود و قابلیت‌ های بیشتری خواهد داشت همچنین برای ورزشکاران بسیار مناسب می‌باشد. انواع گلابی بوکس در واقع کیسه های سبک هستند درون آن ها از هوا پر شده است و معمولاً برای تمرینات بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد که نیاز به سرعت بالا دارد. کیسه ها بر روی یک فنر کوچک نصب می‌شوند و پس از ضربه زدن به آن با سرعت بیشتری برمیگردد. مهمترین کاربرد این کیسه ها این است که شما هنگام تمرین همه عضلات را همزمان به کار میگیرید و همین کار باعث می‌شود که سیستم عصب و عضله شما قوی ‌تر شود.

 

کیسه بوکس گلابی ایستاده

جنس اصلی کیسه بوکس گلابی ایستاده می‌تواند از پلی اورتان  باشد. کیسه بوکس گلابی ایستاده دارای نوسان کاملی می‌باشد که به ورزشکاران این امکان را می‌دهد تا حرکت ‌های مختلف و متنوعی را روی آن پیاده کنند. از آنجایی که این لوازم دارای پایه ‌های ایستاده می‌باشند شما می‌توانید در هر مکانی آن را نصب و از آن استفاده کنید. انواع گلابی بوکس فضای زیادی را اشغال نمیکند و هنگامی که به آن احتیاجی نداشتید می‌توانید آن را جمع کنید. ورزشکارانی که در رشته ‌های رزمی مانند کیک باکسینگ و بوکس فعالیت دارند میتوانند از این کیسه ‌ها استفاده کنند. همچنین کیسه بوکس گلابی ایستاده می‌تواند شدت تمرینات هوازی را افزایش دهد.

 

کیسه بوکس گلابی آویزان

از انواع گلابی بوکس آویزان فقط می‌توانید در محیط‌های ورزشی سرپوشیده استفاده کنید که قابلیت اتصال از سقف سالن را داشته باشند. کیسه بوکس های آویزان نسبت به کیسه بوکس‌ های ایستاده قیمت مناسب‌تری دارند. شما می‌توانید از کیسه بوکس گلابی آویزان در خانه خود به راحتی استفاده کنید. ورزشکاران مرد باید کیسه بوکس گلابی آویزان را در وزن ۵۰ تا ۷۰ پوند انتخاب کنند که هنگام تمرینات متعدد قدرت آن ها را افزایش بدهد. اما اگر وزن ورزشکار بیشتر است و عضلات قوی تری دارد بهتر است از کیسه بوکس های بیشتر از ۱۰۰ پوند استفاده کند.

کیسه بوکس‌ هایی که محتوای داخلی آن ها آب است قیمت ارزان تری نسبت به سایر کیسه بوکس ها دارند و از ارزان ترین کیسه گلابی آویزان به شمار می‌روند. این کیسه ها دارای  سرعت عمل بسیار بالا می‌باشد و به بالا بردن ضربان قلب و استقامت بدنی شما کمک می‌کند. می‌توان آن ها را به راحتی نصب کرد و دارای دو مدل دیواری و سقفی می‌باشد. از نظر مدل قرارگیری و شیوه استفاده از آن راه‌ های مختلف وجود دارد و شما می‌توانید با توجه به علاقه خود یکی از آن ها را انتخاب کنید از آنجایی که نصب این کیسه ها راحت می‌باشد اکثر افراد توانایی استفاده از آن را دارند.

 

انواع کیسه بوکس گلابی

 

مزایای استفاده از کیسه بوکس های گلابی

  • بالا بردن قدرت ضربه ها : شاید با خودتان فکر کنید که تنها کار با کیسه بوکس های سنگین باعث افزایش قدرت ضربه ‌هایتان می‌شود اما شما می‌توانید با استفاده از انواع گلابی بوکس قدرت خود را افزایش دهید و عملکرد خوبی داشته باشید. استفاده مداوم از این کیسه بوکس ها باعث می‌شود که ضربه های سنگین با سرعت بیشتری به سمت حریف خود پرتاب کنیم.
  • سلامت بودن قلب : شما علاوه بر اینکه با این کیسه ها مهارت به دست می اورید به سلامت قلب و عروق خود نیز کمک می‌کنید و باعث می‌شود که قلب سالمی داشته باشید. با این کار کالری میسوزانید و از انواع بیماری‌ های قلبی و عروقی جلوگیری می‌کنید.
  • تکنیک‌ های بهتر : با بالا رفتن میزان استقامت شما تکنیک‌ های سرعتی تان نیز تقویت می‌شود و بهتر یاد میگیرید که چه زمان در برابر حریف باید عقب بکشید و چه زمانی با سرعت باید به حریف ضربه وارد کنید.

 

مزایای بوکس

۱. تقویت قلب و عروق

۲. افزایش قدرت بدنی

۳. کاهش استرس و اضطراب

۴. تناسب اندام و لاغری

 

معایب بوکس 

در این بخش از مقاله انواع گلابی بوکس + کاربرد ها ، مزایا و معایب ، باید گفت که تمرین ها شاید بی‌ خطر و بدون آسیب باشند اما مسابقات حرفه‌ای آن بدون آسیب نخواهد بود و در دریافت ضربه ها از طرف بوکسورها به یکدیگر بی خطر نخواهد بود. در بسیاری از مبارزات بین بانوان ، از ناحیه سر دچار صدمه میشوند و این صدمه ها میتواند منجر به شکستن استخوان سر ، صورت و یا آسیب به بافت مغز شود. در این مسابقات احتمال شکستگی دنده‌ ها ، دندان ‌ها و یا خونریزی داخلی وجود دارد. در بسیاری از مواقع افراد از ناحیه چشم دچار آسیب می‌شوند و با این ضربه ها شبکیه چشم دچار خونریزی می‌شود. گاهی افراد در هنگام بازنشستگی به دلیل این ضربه‌ ها دچار آرتروز و یا التهاب مفاصل انگشتان می‌شوند. هنگام مسابقات و هنگام تمرین در این ورزش حتماً باید از تجهیزات استفاده کنید تا از آسیب دیدگی جلوگیری کنید .

 

نکته ی پایانی

انواع گلابی بوکس کیسه هایی سبک متشکل از هوا هستند که برای تمرینات سرعتی استفاده می‌شود و بر روی آنها یک فنر کوچک نصب شده و پس از وارد کردن ضربه به آن کیسه به سرعت باز می‌گردد. تمرین های پی در پی با کیسه بوکس به بالا نگه داشتن ضربان قلب شما کمک می‌کند و در عین حال با کم و زیاد شدن سرعت و شدت آن متابولیسم شما را به چالش میکشد. کیسه بوکس ها از نظر مدل ، شیوه استفاده از آن و جنس آن دارای انواع گوناگونی است. کیسه بوکس دارای دو مدل دیواری و سقفی می‌باشد و از نظر نصب و استفاده از آن بسیار راحت است. امید است این مطلب از پیشگام رزم ، تولیدکننده لوازم رزمی ، برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *