مقالات

معرفی تولیدی کلاه تکواندو

تولیدی کلاه تکواندو

کلاه ورزشی

در مسابقات ورزش‌های رزمی ضربه‌هایی که ورزشکاران به قسمت بدن حریف وارد می‌کنند، باعث می‌شود که امتیاز کسب کنند. یکی از ضربات، ضربه واردکردن به سر حریف است که امتیاز بالاتری دارد. ورزشکاران به دلیل همین ضربات برای محافظت از آسیب‌های جدی به سرخود از کلاه‌های مخصوص به ورزش خود استفاده می‌کنند که امری لازم و اجباری است تا ایمنی ورزشکار حفظ شود. به همین دلیل انواع تولیدی کلاه تکواندو، اقدام به تولید کلاه‌های مختلف از جمله ایرانی، اسفنجی، lDM و نقابدار برای ورزشکاران کرده‌اند که هر کدام ویژگی‌های خاصی دارد.

 

کلاه تکواندو چیست؟

کلاه از تجهیزات مهم در ورزش‌های رزمی محسوب می‌شود که روی سر ورزشکار قرار می‌گیرد تا او را از آسیب و صدمه‌های جدی در مسابقات و یا باشگاه‌های تمرینی حفاظت کند. تکواندو ورزش رزمی است که بعد از بدن ورزشکار سر ضربه‌های زیادی را تحمل می‌کند. به همین دلیل ورزشکاران رشته تکواندو استفاده‌کردن از کلاه را ضروری و اجباری می‌دانند.

کلاه‌های تکواندو دارای مدل‌ها با جنس‌های مختلفی است که هر کدام مقاومت مخصوصی دارند. باید برای انتخاب کلاه از تولیدی کلاه تکواندو از مراکز معتبری مانند پیش‌گام رزم آن را تهیه کرد تا کیفیت خوبی را داشته باشند و در برابر ضربات دچار شکستگی و خرابی نشود و دارای مقاومت خوبی باشد.

 

نکات مهم در انتخاب و تهیه کلاه تکواندو

ضربه‌هایی که به سر ورزشکاران وارد می‌شود، ممکن است پیامدهای خطرناک و جبران‌ناپذیر را همراه داشته باشد. پس باید نقش کلاه را در حفاظت از سر جدی گرفت و یک کلاه مناسب با بودجه خود تهیه کرد. برای خرید یک کلاه مناسب باید به نکاتی توجه کرد. این نکات عبارت‌اند از:

 

سبک بودن کلاه

ورزشکار باید بتواند به‌راحتی سرخود را تکان دهد. اگر کلاه سنگین باشد به سر و حتی گردن وی آسیب وارد می‌کند و اجازه تکان راحت سر را به ورزشکار نمی‌دهد و این کار به ضرر او تمام می‌شود.

 

مقاومت کلاه

همان‌طور که گفته شد، بعد از بدن سر بیشترین ضربه را در ورزش تکواندو تحمل می‌کند. برای جلوگیری‌کردن از یک آسیب و پیامد جدی استفاده‌کردن از کلاه ضروری است و این کلاه باید از تولیدی کلاه تکواندو تهیه شود که دارای کیفیت خوبی باشد و در مقابل ضربات حریف دارای مقاومت زیادی بوده و دچار آسیب و شکستگی نشود.

 

ضربه‌گیر بودن کلاه

یک کلاه خوب و مناسب باید طوری باشد که ضربات وارد شده را به خود جذب کند تا به سر ورزشکار فشار وارد نشود. این یکی از ویژگی‌های اصلی کلاه است.

 

رنگ‌بندی کلاه

کلاه تکواندو معمولا در سه‌رنگ قرمز، آبی و سفید تولید می‌شود که البته باید با رنگ هوگو و ساق‌بند ورزشکار هماهنگ باشد. زیرا در مسابقات حریفان به دورنگ جداگانه معرفی می‌شوند.

 

جنس کلاه

جنس‌های مختلفی برای کلاه تکواندو وجود دارد که از فوم، پلاستیک، ابر فشرده و لاستیک که همگی در بازار وجود دارد. بهتر است هنگام خرید بهترین جنس کلاه را خریداری کنید که دوام زیادی داشته باشد.

 

سایز کلاه تکواندو

کلاه در تولیدی کلاه رزمی در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ تولید می‌شوند. اندازه کلاه برای ورزشکار بسیار اهمیت دارد؛ زیرا اگر کلاه کوچک باشد به سر فشار وارد می‌کند و اگر بزرگ باشد روی سر نمانده و سر می‌خورد که استفاده از آن فایده‌ای ندارد.

 

بندهای نگهدارنده کلاه

کلاه‌ها معمولا توسط یک‌بند یا کش روی سر ورزشکار ثابت می‌شود. زمان خرید باید به مدل‌های چسبی و کشی و کیفیت هر دو توجه کرد تا از مقاوم‌ بودن و متصل بودن آن مطمئن شد.

 

معرفی بهترین کلاه‌های تکواندو

در ورزش تکواندو یکی از اساسی‌ ترین موارد حفظ سلامتی ورزشکاران است و عدم آسیب‌ دیدن هر دو طرف مدنظر قرار دارد. به همین دلیل از کلاه تکواندو برای محافظت از سر و صورت استفاده می‌شود. چند نمونه از بهترین نوع کلاه تکواندو را به شما معرفی می‌کنیم که یک تولیدی کلاه تکواندو می‌تواند بهترین نوع کلاه را تولید و به بازار ارائه کند. انواع کلاه تکواندو شامل موارد زیر می‌شوند:

  • مدل RZ02
  • کلاه رزمی هیل سایز مدیوم با گارد گرین
  • کلاه تکواندو مدل توکا از جنس فوم
  • ‏نوع ‏پرو اسپرت مدل PR450
  • کلاه تکواندو ‌ idmسایز ایکس لارج جنس فوم
  • کلاه تکواندو رزمی فک دار گرین هیل جنس لاستیک سایز مدیوم
  • مدل گرین هیل سایز لارج

چند مدل کلاه تکواندو پرطرف‌دار و پرفروش

کلاه تکواندو از وسایل و ابزار بسیار مهم در ورزش تکواندو محسوب می‌شود که از آسیب‌های جبران‌ناپذیری که ممکن است به ورزشکار وارد شود، جلوگیری می‌کند. برای حفاظت از سر تکواندوکار تولیدی کلاه تکواندو چند مدل کلاه پرطرف‌دار و باکیفیت را به بازار ارائه می‌کند. این کلاه‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

 

کلاه تکواندو‏ ‌ idm

کلاه‌های محافظتی که برای رشته‌های ورزشی تولید می‌شوند، طبق رشته‌های رزمی و نوع ضرباتی که در آن رشته وجود دارد، دارای استانداردهای مختلفی هستند و باکیفیت‌های متفاوت تولید می‌شوند. یکی از این کلاه‌ها، کلاه تزریقی از جنس پلی‌اورتان است که به نام کلاه تکواندو idm مشهور است. این کلاه از بهترین و معروف‌ترین برندها محسوب می‌شود که دارای کیفیت بسیار بالا و خوبی است و محصول کشور چین است.

این کلاه در اندازه و سایزهای مختلف تولید می‌شود که به‌راحتی فشار و انرژی وارد شده توسط ضربه پا را جذب می‌کند و از آسیب به سروصورت جلوگیری می‌کند. مدل کلاه معرفی شده از جنس فوم تولید می‌شود. یک تولیدی کلاه تکواندو هم طبق استانداردها این کلاه‌ها را تولید کرده و به بازار عرضه می‌کنند.

 

کلاه تکواندو نقاب‌دار

این مدل کلاه هم از انواع کلاه‌های ورزشی است و توانایی حفاظت از سر و اطراف آن و صورت را دارد. در مواردی که حریف می‌خواهد از خود حفاظت بیشتری در برابر ضربه بکند از این کلاه استفاده می‌کند. کلاه نقاب‌دار قسمت‌های دهان، بینی و فک  حریف را کامل می‌پوشاند و فقط چشم‌ها دیده می‌شود. این کلاه از متریال شفافی تولید می‌شود که دید بهتری را ارائه دهد. این کلاه بسیار مقاوم است و به‌خوبی از سروصورت ورزشکار حفاظت می‌کند.

نقابی که به کلاه متصل است، کمی وزن کلاه را افزایش می‌دهد و ممکن است کمی عملکرد ورزشکار تحت‌الشعاع قرار بگیرد و نتواند تصمیم درستی را بگیرد. اما برای افرادی که کودکان خود را در کلاس‌های تکواندو ثبت‌نام می‌کنند، بهتر است از این کلاه‌های نقاب‌دار استفاده کنند که از لثه هم به‌خوبی محافظت می‌کند. زیرا کودکان دارای دندان‌های شیری و تازه رشد کرده هستند.

 

چرا باید از کلاه ایمنی در تکواندو استفاده شود؟

به دلیل حساس‌ بودن سر که یکی از اعضایی است که در ورزش تکواندو به آن ضربه وارد می‌شود و باید در مقابل آسیب از این عضو حساس محافظت کرد. به همین دلیل تولیدی کلاه تکواندو اقدام به تولید بهترین نوع کلاه برای ورزش تکواندو کرده است. زیرا کلاه نقش بسیار مهمی در این ورزش دارد. اگر ضربه‌ای به سر ورزشکار وارد شود، فشاری که به او وارد شده با یک توپ بولینگ شش کیلوگرمی که دارای سرعت ۳۵ کیلومتری است برابری می‌کند.

این ضربه حدود ۵۰ برابر نیروی جاذبه برآورد شده است که اگر با این قدرت به سر ضربه وارد شود، دچار شکستن استخوان‌های جمجمه و خونریزی ایجاد لخته در مغز و صدمه‌های شدید به بافت مغز می‌شود. پس استفاده از کلاه در ورزش‌های رزمی بسیار لازم و ضروری است. این کلاه‌ها را تولیدی کلاه تکواندو طوری طراحی می‌کند که از سر، صورت و فک ورزشکار محافظت می‌کند.

 

کلام پایانی

امنیت و سلامت در هر ورزشی حرف اول را می‌زند و ورزشکار باید تمام قدرت و نیروی خود را برای پیروزشدن بگذارد و همین که تلاش کند آسیبی نبیند. طبق همین موضوع فدراسیون‌های تکواندو قوانینی را برای ورزشکاران برای اجباری شدن استفاده از کلاه تکواندو وضع کردند و تولیدی کلاه تکواندو هم به طراحی بهترین نمونه‌های کلاه تکواندو اقدام کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *