مقالات

مدت زمان تمرین ورزشکاران حرفه ای چقدر است؟

ورزشکار حرفه ‌ای یعنی کسی که تخصصش ورزش است و از ورزش کسب درآمد می ‌کند و می خواهد در حرفه خود بهترین باشد. برای ورزشکار حرفه ‌ای بودن باید بیشترین زمان و انرژی و تمرکز را بر روی ورزش و حرفه خود بگذارید ، زمان تمرین ورزشکاران حرفه ای به طور تقریبی ۳ ساعت در روز می باشد. امروزه ورزش به عنوان شغلی پر درآمد در جهان شناخته می ‌شود و تنها تمرین شما می ‌تواند باعث حرفه ‌ای شدن شما در یکی از شاخه های ورزش شود. ورزشکاران حرفه‌ای تنها با تمرین و تلاش به هدف خود دست پیدا می ‌کنند اما بقیه ورزشکاران این زحمت را به خودشان نمی دهند.

مدت زمان تمرین ورزشکاران حرفه‌ای چقدر است ؟

ورزشکار حرفه ‌ای از نظر تمرین کسی است که در طول روز حداقل باید ۳ ساعت و به طور تقریبی ۲۳ ساعت در هفته به تمرین تخصصی بپردازد. این فعالیت باید بدون وقفه و به طور مستمر در طول سال انجام گیرد. یک ورزشکار استراحت‌ ها و تعطیلات منظمی باید بین تمرینات و مسابقات اعمال کند.

بیشتر ورزشکاران فقط به فکر دریافت مواد مغذی برای بهبود عملکرد خود هستند، باید بدانیم که دریافت و جبران مایعات و سدیم بعد از تمرینات ورزشی بسیار حائز اهمیت است زیرا نوشیدن و بازگشت آب به بدن از تاثیرات منفی آن بر عملکرد ورزشکار جلوگیری می ‌کند.

بیشتر بخوانید: آیا ورزش دفاع شخصی مسابقات دارد؟

ویژگی ورزشکاران حرفه‌ای

  • اعتماد به نفس :

ورزشکاران به کاری که انجام می ‌دهند ایمان دارند برای همین سبک زندگی حرفه ‌ای را انتخاب کرده اند و در هر شرایطی به آن پایبند هستند.

  • برای زمان خود ارزش قائل هستند:

ورزشکار حرفه‌ ای در زمان استراحت فقط استراحت می ‌کند و به خوبی درک می‌ کند که این استراحت برای یک ورزشکار حرفه ‌ای ضروری است و در هنگام تمرین فقط تمرین می ‌کند و زمان خواب و تغذیه ‌اش را کاملا مشخص می ‌کند و به زمان خود پایبند است.

  • پذیرش انتقاد :

بدون پذیرش انتقاد پیشرفت ممکن نمی ‌باشد، یک ورزشکار حرفه ‌ای درک می ‌کند که آموزش پذیری مهم است پس اشتباهات خود را می پذیرد و از آنها درس می ‌گیرد.

  • تمرکز :

ورزشکار باید بتوان بر اهداف و ذهنیت خودش تمرکز داشته باشد تا بتواند تمریناتش را به آن اهداف اختصاص دهد.

  • اشتیاق داشتن :

یک ورزشکار حرفه ‌ای قطعاً از انجام ورزشی که در آن فعالیت دارد لذت می برد و به آن علاقمند است بنابراین احتمال موفقیت بیشتری دارد و برای داشتن بهترین عملکرد و رسیدن به بهترین سطح هیجان زده هستند.

 تغذیه ورزشکاران

ورزشکاران با ورزش و خوردن یک رژیم غذایی متعادل شامل انواع غذاها به اوج عملکرد دست می‌ یابند. چربی‌ ها و کربوهیدرات‌ ها سوخت بدن را تامین می کنند. استفاده از چربی به عنوان منبع سوخت به شدت و مدت تمرین و همچنین وضعیت ورزشکار بستگی دارد. ورزشکار به دلیل تمرین ممکن است احتیاجش به پروتئین بیشتر شود. از غذاهای پر فیبر باید خودداری کنند زیرا باعث ایجاد نفخ می ‌شود. این غذاها عبارتند از گل کلم، کلم بروکلی، پیاز، حبوبات یا غلات پر فیبر.

کالری‌ ها باید در طول روز در وعده های غذایی کوچکتر به جای چند وعده غذایی بزرگ مصرف شود. وعده های غذایی قبل و بعد از تمرین باید برای جبران کالری استفاده شود. ورزشکاران باید با یک متخصص مراقبت ‌های بهداشتی یا مربی ورزشی مشورت کنند تا علاوه بر ایجاد یک برنامه غذایی که برای آنها لذت بخش و در دسترس است در خرید مکمل بدنسازی نیز به آنها کمک کند. تغذیه سالم برای ورزشکاران باعث پیشگیری از آسیب، تقویت سیستم ایمنی بدن، کاهش خستگی و درد عضلانی، افزایش تمرکز بهبود سطح انرژی و ریکاوری عضلات می ‌شود.

“از جدیدترین انواع هوگو تکواندو دیدن نمایید”

 

نکته ی پایانی

ورزشکار حرفه ‌ای یعنی کسی که ورزش را به طور حرفه ‌ای انجام می ‌دهد و به آن توجه دارد. یک ورزشکار حرفه ‌ای از نظر تمرین کسی است که در طول روز حداقل ۳ ساعت و در طول هفته به طور تقریبی حدود ۲۳ ساعت به تمرین تخصصی بپردازد. یک ورزشکار باید این تمرین ‌ها را بدون وقفه و در طول سال انجام دهد اما باید بین تمرینات و مسابقات، تعطیلات منظمی نیز داشته باشد.

از ویژگی ‌های ورزشکاران حرفه ‌ای می‌توان به : عزت نفس، انتقاد پذیری، مدیریت زمان، تمرکز و اشتیاق اشاره کرد. یک ورزشکار حرفه ‌ای باید به تغذیه خود اهمیت فراوانی بدهد، هر وعده غذایی فرصتی برای بهبود عملکرد ورزشی و انرژی بخشیدن به عضلات است. وعده ‌های غذایی قبل و بعد از تمرین باید برای جبران کالری استفاده شود. میزان مصرف آب ورزشکاران به تمرین و نوع بدن آنها بستگی دارد، هدف ورزشکاران در مورد نوشیدن آب جلوگیری از خطر کم آبی و افزایش عملکرد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *