مقالات

ساقبند رزمی چیست و چه کاربردی دارد ؟

ساقبند رزمی چیست

ساقبند رزمی چیست و چه کاربردی دارد ؟

هنگام استفاده از ساق بندها،  دستورات پزشک خود را دنبال کنید. همیشه در مورد مقابله با آسیب های ناتوان کننده به پزشک گوش دهید و به او اعتماد کنید. آنها می توانند تمام جزئیات مهمی را که باید بدانید، مانند بهترین روش پوشیدن ساق بند، مدت زمان نیاز به آن و انواع حرکات را برای شما توضیح دهند. ممکن است فقط در بخشی از روز یا در طی انواع خاصی از فعالیت ها از ساق بند خود استفاده کنید. در ادامه به طور کامل متوجه می شوید که ساقبند رزمی چیست و چه کاربردی دارد .

آسیب های جدی تر ممکن است ممکن است ملزم به پوشیدن بریس در همه زمان ها کند. هنگام راه رفتن به آرامی باید قدم زد تا از وارد آمدن فشار غیرضروری به مفصل جلوگیری کرد. هنگام ایستادن سعی باید کرد وزن خود را به پای آسیب دیده خم نکرد و تغییر مکان باید داد. تا زمانی که زانو به اندازه کافی قوی نباشد و بتواند وزن کامل را تحمل کند، ناپایدار خواهد بود و در برابر تغییرات فشار آسیب پذیر خواهد بود.

ساق بند رزمی برای جلوگیری از خم شدن بیش از حد پای آسیب دیده است. حتی در این صورت باید هنگام استفاده از بریس زانوی خود را از چه حرکتی عبور باید کرد. انعطاف پذیری یا چرخش بیش از حد مفصل ممکن است آسیب را بدتر کند. در بیشتر موارد باید زانو را صاف، آرام و بلند نگه داشت در حالی که سعی در بهبود داشته باشد. پیشنهاد میشود که محصولات رزمی خود را از تولید کننده لوازم رزمی مطمئن تهیه کنید

ساق بند رزمی کشاله ST-2566

در ورزش های رزمی دستان و پاها نقاطی هستند که بیشتر در معرض آسیب و مصدومیت قرار دارند از این رو در مبارزات ورزش های رزمی استفاده از ساق بند رزمی امری ضروری است و ورزش کاراته را نیز از این امر مستثنی نیست. محافظ ساق و روپایی کاراته از جنس پلی یورتان است و قسمت داخلی آن از فوم و قسمت داخلی آستر نیز از پلی یورتان ساخته می شود، در قسمت رویه این ساق بند کش هایی برای بستن و نگهداری بر روی ساق قرار داده شده است. به طور کلی ساق بندهای روپایی حرفه ای و استاندارد از وزن کم و مقاومت بالایی برخوردارند و مناسب با فیزیک بدنی ورزش کاران دارای سایزبندی در ساق بند رزمی هستند.

ساق پا و دست از اعضایی در بدن هستند که احتمال آسیب دیدگی آنها در ضربات ورزش های رزمی در ساق بند رزمی به نسبت اعضای دیگر بیشتر می باشد. به همین منظور در اکثر ورزش های رزمی که از ضربات همزمان دست و پا استفاده می شود، تجهیزات ایمنی برای آنها در نظر گرفته شده است.

انواع ساقبند رزمی چیست

ساق بند و روپایی طرح جورابی و مزیت استفاده از آن چیست؟

ساقبند رزمی و روپایی طرح جورابی چیست ؟ یکی از انواع محافظ ساق بند رزمی و روپایی که در چند سال اخیر به شدت مورد توجه و استفاده ورزش کاران رشته های رزمی قرار گرفته است ساق بند و روپایی طرح جورابی می باشد که تقریبا در کلیه رشته های رینگی می تواند مورد استفاده قرار گیرد. مزیت استفاده از این نوع محافظ پا اولا، راحتی استفاده و پوشیدن و دوما، جذب مناسب ضربات در عین سبک بودن این نوع محصول می باشد. جنس روکش محافظ ساق و روپایی در ساق بند رزمی جورابی طرح لاک پشتی از پلی استر بافته شده، بسیار مرغوب و لایه داخلی از جنس فوم سرد می باشد.

جنس کش به کار رفته در محافظ ساق و روپایی جورابی طرح لاک پشتی از نوع بسیار متراکم و مرغوب در ساق بند رزمی با ماندگاری بالا است. مزیتی که این مدل در ساق بند رزمی در محافظ ساق و روپایی جورابی را از مدل های دیگر متمایز کند،  انحنای قسمت ضربه گیر این محافظ می باشد که باعث می شود،  که محاغظ کاملا روی ساق پا و متناسب با ارگونومی ساق قرار بگیرد.

این محافظ در ساق بند رزمی ساق و روی پا از لحاظ قدرت جذب ضربه از کیفیت بسیار خوبی برخوردار بوده و از نظر وزن بسیار سبک می باشد، همچنین تنوع سایز در محافظ ساق و روپایی جورابی در طرح لاک پشتی ساق بند رزمی به گونه ای است که همه افراد از کودک تا بزرگسال قادر به استفاده از آن می باشند.

 

 استفاده از ساق بند رزمی

ساق بندهای فشاری عمدتا در میان دوندگان و ورزش کاران سه گانه محبوب هستند اما در بسیاری از ورزش های دیگر مانند دوچرخه سواری و حتی بیس بال و فوتبال نیز استفاده می شوند، هم ورزش کاران حرفه ای و هم آماتور در حین و بعد از رقابت ها جهت بهبود عملکرد و بهبودی از این وسایل فشاری استفاده می کنند.

ساق بندهای الاستیکی برای افرادی که برای مدت زمان طولانی پیاده روی می کنند مناسب هستند.

ساق بندها برای افرادی که باید برای ساعت ها بایستند یا بنشینند، برای مثال در طول پروازهای بین المللی مفید می باشند. ساق بندها با تسهیل جریان خون به ماهیچه ساق پا به کاهش خستگی عضله در اثر دویدن کمک کرده و باعث افزایش عملکرد و تسکین تورم ناشی از فعالیت های روزانه می گردند.

 

مزایای ساقبند رزمی چیست؟

  1. ساق بندها یک مقدار مطلوب از فشار را بر روی ماهیچه ساق پا اعمال می کند که باعث جریان بهبود خون در اندام تحتانی می گردد و نهایتا منجر به تناسب اندام بهتر خواهد شد.
  2. افزایش بهبودی عضلات نیز هنگام استفاده از ساق بندهای رزمی رخ می دهد. هنگامی که عضلات نتوانند طاقت سرعت و فاصله دویدن را داشته باشند دچار گرفتگی می شوند. تماس با زمین نیز باعث کشیدگی عضله ساق پا شده و در بدترین حالت نیز منجر به پارگی عضلات خواهد شد. به همین دلیل ساق بندهای طبی نقش مهمی ایفا می کنند. این ساق بندها ارتعاشات در ماهیچه های ساق پا را سرکوب می کنند که از دست رفتن انرژی را به حداقل رسانده و از خستگی جلوگیری می کند.
  3. با این که ساپورت ها نیز باعث افزایش جریان خون در ساق پا در ساق بند رزمی می گردند، اما ساق بندهای الاستیکی می توانند راحت تر و تطبیق پذیرتر باشند. ساق بندهای رزمی تنها ساق پا را می پوشانند و راحت تر روی پا قرار می گیرند.
  4. به دلیل راحتی و اندازه بودن ساق بندها تقریبا فراموش خواهید کرد که آنها را پوشیده اید.
  5. ساق بندهای رزمی برای بهبودی بعد از دویدن عالی هستند، تأثیر ساق بندهای رزمی در افزایش جریان خون حتی بعد از ورزش ادامه می یابد و آنها را تبدیل به جزء ایده آلی در روند بهبودی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *