مقالات

معرفی لباس های مناسب ورزش رزمی 🐱‍👤

لباس های مناسب ورزش رزمی

منظور از لباس های مناسب ورزش رزمی چیست؟

لباس رزمی از مهم ترین قسمت ورزش های رزمی میباشد . ورزش های رزمی یا هنرهای رزمی مجموعه ای از فنون مبارزه ای و تکنیک های سنتی و باستانی در یک نبرد تن به تن می باشد. در ورزش های رزمی علاوه بر آمادگی جسمانی بر روح و بعد معنوی هم اثر می گذارد. به دلیل حساس بودن و امکان آسیب افراد در این ورزش ها لازم است که رزمی کاران لباس های مناسب ورزش رزمی را بشناسند و لباس متناسب خود و آن ورزش را تهیه نمایند.

ورزش های رزمی در سه دسته ی بی سلاح ، با سلاح و هر دو حالت تقسیم می شوند. ایرانیان در ورزش های رزمی دارای سابقه ای  طولانی  هستند. تاریخ نشان می دهد که رزم جویان ایرانی با فنونی همچون فنون رزمی دفاعی و کاربرد سلاح های سرد ، کاملا آشنا بوده اند. در ادامه با جزئیات انواع این لباس های رزمی آشنا خواهید شد.

 

لباس رزمی ورزش تکواندو

لباس تکواندو رزرو شده با شکل ها و اندازه ها ، طرح ها حتی از تولیدی به تولیدی و از برند تا برند و نوع طرح و شکل پارچه متنوع شده است. شامل لباس شلوار تکواندو و کمربند است . این لباس و استفاده از ان نه تنها در تمرینات بلکه در مسابقات هم کاربرد دارد. لباس تکواندو به رنگ سفید است و دور کمر پوشیده میشود و در رنگ های دیگری مانند مشکی نیز موجود است مانند زرد ، قرمز و یا رنگ شلوار متفاوت که معمولا مربیان در حین تمرین از آن استفاده میکنند .

در مسابقات ، تکواندو کاران باید از رنگ سفید استفاده کنند. به طور کلی دو نوع است اولی ضربدری و دومی یقه هفت. رایج ترین نوع آن یا مبارزه ای است که تکواندو کاران در مسابقات از آن استفاده میکنند با برند ها و مارک های مختلف. معمولا از پارچه ی نخی ساخته میشوند زیرا پارچه نخی به سرعت عرق بدن را جذب میکند و بدن را خنک میکند .

 

لباس رزمی ورزش کونگ فو

لباس ورزش کونگ فو در حیطه انجام حرکات هنر های رزمی اهمیت بسیاری  دارد به همین علت باید از دوام زیادی برخوردار باشد و استحکام بالایی داشته باشد تا رزمنده توانایی انجام حرکات تنه و دست و پا را داشته باشد. این لباس رزمی از فلامنت ساخته شده و به صورت دو تکه است که یک تکه پیراهن و تکه دیگر شلوار می باشد. این لباس دارای گلدوزی هم می باشد. این جنس شامل دوتکه که شامل پیراهن و شلوار می باشد.

پوشش و لباس  فرد اثر مهمی در هنرهای رزمی دارد و حرکاتی که در ورزش های  رزمی انجام می شود با حرکات معمولی انسان در هنگام  راه رفتن یا نشستن و انجام فعالیت های روزانه بسیار متفاوت است. لباس مورد استفاده در هنر کونگ فو باید شرایط خاصی داشته باشد. لباس های مناسب ورزش رزمی از اهمیت زیادی برخوردار است. باید بسیار محکم و با دوام باشد تا فضایی برای حرکت اندام ها و بالا تنه فراهم کند.

قوس کمری از ستون فقرات محافظت میکند و از ستون فقرات در برابر نیروهای وارده انرژی برای حفظ دمای بدن و اتلاف انرژی فیزیکی حمایت میکند. از فرم و زیبایی نسبت به فرهنگ جامعه انسانی برخوردار باشد. لباس کونگ فو با رعایت این اصول و با در نظر گرفتن فرهنگ ایرانی طراحی شده است. پیراهنی ساده و ساده که تمام نقاط بدن را میپوشاند و از اتلاف انرژی جلوگیری میکند .

 

تای چی

 

لباس مناسب ووشو

لباس ووشو از جهت مواد ساختش انواع متفاوتی دارد. رنگ ، جنس و حتی نوع لباسی که برای مسابقات یا کاربرد های مختلف دوخته میشود دیگر لباس هایی که مناسب تکنیک رزمی کاران باشد متفاوت است .

ووشو ، ساندا فقط دو دست لباس دارد ، شلوار گرم کن و تیشرت ۲ مجموعه لباس خاص ساندا هستند .سایر تجهیزات مورد نیاز برای شرکت در تعمیرات ساندا شامل کلاه ایمنی ، دستکش بوکس ، پد سینه و کاپ های محافظ است .

 

لباس رزمی جودو

لباس رزمی جودو شامل یک شلوار و یک ژاکت با دوام می باشد که از جنس پنبه و کتان است. کمر بند های رنگی هم بر روی ژاکت و دور کمر بسته خواهند شد که نشان دهنده ی درجه رزمی کار می باشند. رنگ های اصلی این لباس آبی و سفید می باشند.

لباس جودو با توجه به انواع محصولات رزمی با ویژگی های متفاوت در بازار با مبارزه انفرادی در زمینه تولید و پخش محصولات تخصصی رزمی برای افراد با وزن متوسط و سنگین بسیار مناسب است .ورزش جودو یکی از محبوب ترین ورزش های رزمی در جهان است و جایگاه ویژه ای در بین علاقه مندان به ورزش های رزمی دارد. از ویژگی های قابل توجه این بازی ، لباس پوشیدن آن است.

 

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم توضیحی کلی در مورد هر یک از لباس های مناسب ورزش های رزمی دهیم تا شما عزیزان یک آشنایی کلی با این لباس ها داشته باشید و اگر قصد خرید دارید آگاهانه این کار را انجام دهید. پیشگام رزم به عنوان تولید کننده لوازم رزمی تمامی این محصولات را به شما همراهان عزیز با بهترین کیفیت ارائه می دهد. امید است این مقاله اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان داده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *