مقالات

معرفی تجهیزات تکواندو دخترانه

تجهیزات تکواندو دخترانه

تجهیزات تکواندو دخترانه

تجهیزات حرفه ای تکواندو برای مردان و زنان اغلب برای جلوگیری از آسیب دیدگی استفاده می شود.  مزایای این ورزش خانواده ها را بر آن می دارد که فرزندان خود را حتی در سنین پایین به باشگاه های هنرهای رزمی بفرستند زیرا می دانند این وسایل از آنها محافظت می کند. در این مقاله از وبسایت پیشگام رزم در رابطه با تجهیزات تکواندو دخترانه با شما سخن خواهیم گفت.

 

تجهیزات تکواندو

تجهیزات تکواندو دخترانه هوگو، کلاه، ساق بند، بند ساعد، دستکش، دستکش در ورزش های تن به تن دو به دو و ضربات مستقیم و کنترل نشده توسط حریف تا حدودی به دلیل هیجان مسابقه وارد می شود. از طرفی حریف از دست و پا با روش هایی استفاده می کند که مانع و دفاع از حرفه Worked Stead می شود، در نتیجه این همه تجهیزات تکواندو از تماس دست و پا جلوگیری می کند. هنرهای رزمی با امتیاز و روش ضربه زدن به حریف تعریف می شود و بدن شما باید از خطرات احتمالی و یا اشتباهات ناشیانه حریف در ضربه محافظت شود. برای ادامه حضور در این مسابقات به کلاه های محافظ اضافی نیاز دارید تا سلامتی شما به خطر نیفتد. ممکن است در چند ماه اول باشگاه هنرهای رزمی به آنها نیاز نداشته باشید، بنابراین از مربی خود راهنمایی بخواهید.

 

تجهیزات رزمی تکواندو

تجهیزات رزمی تکواندو بدنه بالاتنه و پایین تنه را می پوشاند محافظ های پایین تنه: لباس های تکواندو کاراته دارای محافظ های پایین تنه هستند که باید در مسابقات استفاده شوند و محافظ های ساق پا به دلیل ضربات قوی هم برای ضربه زننده پا و هم برای مدافعان ضروری است که از آسیب دیدن جلوگیری می کند. به پاها محافظت از بالاتنه: بازی های المپیک کاراته تکواندو برای بالاتنه طراحی شده است که نقش محافظتی و امتیازی دارد، به طوری که ضربات مشت و لگد به سینه فشار نیاورد، پوششی به نام هوگو رزمی طراحی کردند که از ضربه ایجاد شده است. – جذب فوم برای محافظت از متخلف و فرد متواری در هنگام برخورد، نباید باعث آسیب شود.

 

محافظت از دندان و لثه

از دندان ها و دندان ها محافظت کنید : دندان ها و دندان ها یکی از قابل مشاهده ترین قسمت های صورت هستند، بسیار نرم هستند و بسیار سخت و پرهزینه خواهند بود. هنرهای رزمی یکی از اعضای حساس بدن است که ضربه زدن به سر و صورت معمولاً بالاترین امتیاز را دارد، بنابراین حریف مستقیماً حمله می کند. هیچ کس دوست ندارد در طول تمرین و مسابقه به دلیل ضربه، دندان های خود را از دست بدهد. جلوگیری از این دو با کمک محافظ لثه و دندان که فشار را با مواد پلاستیکی مصنوعی مخصوص ژلاتین فشرده می گیرد بسیار مهم است و باید به بهترین نحو از آنها مراقبت شود. در ورزش‌های رزمی مانند بوکس، باید محافظ خاصی برای دندان‌ها و فک‌های خود بپوشید و مطمئن شوید که تعادلی داشته باشد که از شکستن دندان‌ها در اثر ضربه جلوگیری کند.

کلاه ایمنی

کلاه محافظ سر : کلاه محافظ سر در قسمت های مختلف متفاوت است، اما همه آنها به خطرات آنها بستگی دارد و عملکرد آنها محافظت از سر است، آسیب به سر غیرقابل جبران خواهد بود و قسمت حساس بدن چیزی است که قابل کنترل نیست. یکی از مزیت های اصلی ورزشکاران رزمی، تکواندو، کاراته، بوکس، کونگ فو، ووشو، استفاده از کلاه رزمی است. با پوشاندن صورت، فک و پیشانی از ضربه به سر جلوگیری کنید. گرین هیل گرین هیل فاکس آدیداس آدیداس adidas dido dido برندهایی که محصولات درجه یک با کیفیت تولید می کنند.

 

مطلب پیشنهادی : معرفی تمامی وسایل تکواندو برای بانوان

 

معرفی تجهیزات تکواندو دخترانه

فرم یا پومسه چیست؟

تجهیزات تکواندو دخترانه / فرم یا پومسه (POOMSAE) یکی از مهمترین جنبه های آموزش در هنرهای رزمی است. پومسه مجموعه ای از حرکات تکواندو کلاسیک شامل ایستادن، دست ها، پاها و حرکات است که بر اساس منطق طراحی شده است. البته برخی از معلمان مجرب این فرم ها را خودشان تهیه کرده و آموزش داده اند. تاریخچه فرم ها به اندازه هنرهای رزمی طولانی است و هیچ هنر رزمی بدون فرم نیست.

در قدیم که هنرهای رزمی به صورت خصوصی و به تنهایی انجام می شد، دانش آموزان برای تمرین و مبارزه ماهرانه مجبور به تمرین دفاع شخصی و حمله به حریفان خیالی می شدند، بنابراین روش های اولیه پابرجا ماند. مسابقات تکواندو پوم سه به صورت انفرادی (گروه های 5 سال) و تیمی (گروه های 2 سال) برگزار می شود. به لباس های تکواندو توبوک می گویند.

توبوک، مانند هر چیز دیگری در تکواندو، ریشه در تاریخ باستان دارد. پیراهن توبوک تکواندو (سان گی)، شلوار تکواندو (های) و کمربند تکواندو (T) در این ست حضور دارند. اولین نوع توبوکی که در تکواندو مورد توجه قرار می گیرد، از لباس باستانی کره ای به نام “هانبوک” گرفته شده است. اما بعداً با مدیتیشن بیشتر در مورد تئوری یین و یانگ و متمایز کردن لباس تکواندو از سایر هنرهای رزمی، لباس او به آنچه امروز است تغییر کرد. تیوبینگ فقط برای تمرین نیست، بلکه برای همه چیز از مسابقات منطقه ای گرفته تا مسابقات المپیک ضروری است.

بسیاری از آموزه های فلسفه شرق اساس تکواندو هستند در این فلسفه بر تعادل زندگی به شدت تاکید می شود. بسیاری از مردم نمی دانند که چنین فلسفه ای حتی زمانی که توبوک ساخته می شود دنبال می شود. در توبوک از سه شکل هندسی مربع (روی آستین و شلوار)، دایره (روی بند کمر) و مثلث (روی پیراهن و یقه 7 شکل) استفاده شده است. بر اساس نظریه یین و ینگ، سه عنصر اصلی در جهان و سه شکل هندسی به کار رفته در توبو به همین معنا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *