مقالات

هوگو الکترونیکی تکواندو چیست ؟ معرفی هوگو و انواع آن

هوگو الکتریکی تکواندو چیست

تکواندو یکی از قدیمی‌ترین و اصیل‌ترین هنرهای رزمی است که از بدو پیدایش آسیب‌های ناشی از ضربه را در اولویت قرار داده و همواره راه‌حل‌هایی برای تقویت تجهیزات حفاظتی بدن داشته است. قفسه سینه و پهلوها یکی از نواحی بدن است که در هنرهای رزمی به طور مداوم توسط مشت های مستقیم از دست ها و پاها ضربه می خورد و این امر به ویژه در تکواندو بسیار مهم است زیرا برای هر دو شرکت کننده مفید است. بنابراین محافظ‌های سینه یا هوگو نقش مهمی در تضمین محافظت از قسمت میانی شرکت‌کنندگان در این ورزش دارند. اگر قصد دارید تا اعطلاتی درباره هوگو و هوگو الکترونیکی تکواندو دریافت کنید یا به تجهیزات هنرهای رزمی تکواندو علاقه مند هستید، تا پایان این مقاله که با موضوع هوگو تکواندو چیست از وبسایت پیشگام رزم با ما همراه باشید.

هوگو تکواند چیست؟

هوگو یک لباس ضربه گیر است که در تکواندو برای محافظت از قفسه سینه و شکم ورزشکار در هنگام نبرد پوشیده می شود. در تکواندو این پوشش به همراه تجهیزات اضافی مانند کلاه ایمنی بدن مبارز را در برابر حملات حریف محافظت می کند. هوگو تکواندو توسط بسیاری از مشاغل از جمله آدیداس، دوو و لاجاست تولید می شود. هوگو از دهه 1950 در تمامی مسابقات تحت نظارت فدراسیون جهانی تکواندو مورد استفاده قرار گرفته است. اصطلاح کره ای برای محافظت از سینه هوگو است.

 

هوگو الکترونیکی تکواندو چیست؟

امروزه هوگو الکترونیکی تکواندو نیز برای به حداقل رساندن اشتباهات داوری طراحی و ساخته می شود. در اکثر کشورها، هوگوی الکترونیکی که در ایران با نام حسگر هوگو نیز شناخته می شود، در مسابقات متعددی استفاده می شود.

انواع هوگو

 هوگو کاراته

لباس بدن یا هوگو کاراته یکی از لوازم ایمنی است که اخیراً به تشخیص فدراسیون جهانی کاراته (WKF) شرکت کنندگان این رشته موظف به پوشیدن در مسابقات سبک کنترل کاراته هستند. ورزشکاران کاراته از هوگو کاراته در زیر لباس خود با توجه به شرایط مشخص شده استفاده می کنند. در نتیجه، هوگو کاراته در مقایسه با سایر هنرهای رزمی هوگو ضخامت بسیار کمی دارد، بنابراین در هنگام مبارزه مشکلی ایجاد نمی کند.

هوگو تکواندو

در هنرهای رزمی، به ویژه تکواندو، اغلب ضربه مستقیم به سینه و پهلو ها وارد می شود.

در ورزش تکواندو ضربه های مستقیم دست و پا به سینه و پهلوها امتیاز خوبی را به همراه دارد، بنابراین می توان ادعا کرد که محافظ سینه یا هوگو نقش مهمی در حفظ محافظت از قسمت میانی بازیکنان دارد.

هوگو سانشو

سان دا یا سانشو (به معنی مبارزه آزاد) یک ورزش رزمی تن به تن چینی و یکی از مؤثرترین هنرهای رزمی در ژانر هنرهای رزمی ترکیبی است. این تکنیک شامل عناصر کشتی، کیک بوکسینگ و ژیمناستیک است. ساندا یکی از دو شاخه ووشو، هنر رزمی معاصر چینی به همراه تالو است. با توجه به اینکه در ورزش های رزمی معمولاً به سینه و پهلوها ضربه های مستقیم از دست و پا وارد می شود، تولید کنندگان تجهیزات ایمنی برای ورزش های رزمی ساخت هوگو ساندا یا هوگو سانشو  را در اولویت قرار می دهند. و برای افزایش کیفیت این محافظ ها همواره بالاترین استانداردهای دقت و ایمنی را رعایت کرده اند.

هوگو از چه چیزی تشکیل شده است؟

هوگوها معمولا دارای رویه فوم هستند و لایه داخلی محافظ آنها از یک لایه پلی اتیلن و یک لایه فوم EVA برای محافظت از ورزشکار در برابر ضربه تشکیل شده است.

خصوصیات یک هوگو مرغوب

  • باید از مواد با کیفیت ساخته شده باشد.
  • قابل تمیز کردن و شستشو
  • از نظر حرفه تکواندو، مهم ترین ساز است.
  • به عنوان یک پوشش دفاعی جامد عمل می کند.
  • در اندازه های مختلف و ابعاد استاندارد عرضه می شود.
  • وزن آن نسبتاً سبک و معمولی است.
  • در رنگ های مختلف موجود است.
  • کاملاً مورد پسند مخاطب باشد
  • شبیه سوزن هوگو ساخته شده است.
  • ساخت کشور ایران باشد

چکیده کلی  و سخن آخر

یکی از مهمترین چیزهایی که به عنوان پایه برای تکواندو ارائه می کنیم، هوگو الکترونیکی تکواندو است. این یونیفرم های امنیتی در انواع الگوهای زنبور عسل، سطوح درجه اول و دوم و… وجود دارند. سازندگان هوگو و سایر تجهیزات مرتبط با تکواندو این افتخار را به دست آورده اند که در این زمینه به کاربران خدمت کنند و برای رشد و توسعه هر دو این ورزش و تجهیزات مفیدی که از آن پشتیبانی می کنند در تلاش هستند. ما در وبسایت پیشگام رزم بهترین مدل هوگو تکواندو را به شما دوستان عزیز ارائه می کنیم. امیدواریم با مطالعه این مقاله با موضوع هوگو تکواندو چیست از کمال آگاهی و دانش کافی بهره مند شده باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *