مقالات

معرفی تمامی وسایل تکواندو برای بانوان

وسایل تکواندو بانوان

تجهیزات و لوازم تکواندو مناسب بانوان

در واقع وسایل تکواندو برای بانوان و آقایان تفاوت چندانی با یکدیگر ندارد. اما ممکن است در برخی از آن ها بتوان تفاوت چشم گیری مشاهده کرد.  تکواندو یک ورزش رزمی کره ای بوده که در آن حرکات با قدرت زیادی اجرا میشوند. طی این ورزش مبارزین به کمک پاها و دست خود ضرباتی را برروی رقیب خود پیاده میکنند که ممکن است باعث ایجاد آسیب جدی در فرد شود.

از این رو ورزشکاران  موظف هستند به منظور محافظت از خود از این وسایل مراقبتی استفاده نمایند. در این مقاله نیز به تعدادی از وسایلی که به منظور حفظ ایمنی بدن در بانوان استفاده میشود را معرفی خواهیم کرد. همچنین قدری با ماهیت این ورزش رزمی نیز میپردازیم. چنانچه شما نیز به این موضوع علاقه مند هستید و یا قصد دارید برای خرید وسایل تکواندو اقدام نمایید، تا انتها با ما باشید.

 

لوازم و تجهیزات تکواندو

وسایل تکواندو برای بانوان  از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. همانطور که گفته شد تکواندو یک ورزش رزمی است که در آن بیشتر تکنیک ها توسط پا و برخی از تکنیک ها توسط دست اجرا میشود. از طرفی ضربات پا در این ورزش ممکن است سبب آسیب به خود فرد و حریف شود. به همین دلیل محافظت از تمامی بخش های بدن بر هر کسی لازم و ضروری است.

به طوری که استفاده از لوازم محافظتی در تمارین و مسابقات یک امر کاملا الزامی و اجباری بوده و عدم استفاده از آن نوعی تخلف محسوب میشود. سهل انگاری هر یک از مبارزین در استفاده از این لوازم محافظتی در نهایت منجربه حذف از مسابقات خواهد شد. بنابراین ما لازم  دانستیم در این بخش از مقاله به معرفی برخی از این محصولات بپردازیم.

 

مطلب پیشنهادی : نام تجهیزات مورد استفاده در ورزش تکواندو+ معرفی و توضیحات

عکس وسایل تکواندو بانوان

 

هوگو سینه و شکم در تکواندو

در این بخش به برخی از وسایل تکواندو برای بانوان  اشاره خواهیم کرد.درواقع از بخش های آسیب پذیر در ورزش های رزمی چون تکواندو و کارته بخش قفسه سینه و پهلو ها است. این بخش ها معمولا مورد اصابت ضربات مستقیم پا و دست قرار میگیرند.

حتی ضربه به این قسمت ها در رشته تکواندو امتیاز مثبت به همراه دارد. از این رو لازم است ورزشکاران از ابزارهای محافظتی نظیر هوگو  سینه و شکم استفاده نمایند. هوگو نوعی سپر محافظتی است که رویه آن از جنس فوم بوده و در داخل آن پلی اتیلن کار شده است. هوگ های تکواندو در سایزهای ۴و ۶ و رنگ های قرمز و آبی تولید و به دست مشتریان میرسد. اگر ورزش های تکواندو را دنبال کرده باشید احتمالا متوجه این وسیله در استایل آن ها شده اید. از طرفی چون سینه های خانم ها بخشی بسیار حساس محسوب میشوند لازم است علاوه بر هوگو از سینه بندهای محافظتی استفاده نمایند.

 

سینه بند رزمی در بانوان

از میان وسایل تکواندو برای بانوان سینه بند رزمی از اهمیت بالایی برخوردار است. درواقع یکی از بخش های حساس در بدن بانوان، سینه ها هستند. از این رو علاوه بر هوگو استفاده از سینه بندهای محافظتی در خاتم ها از اهمیت زیادی برخوردار است. این محصول معمولا شامل دو کاپ از جنس پلاستیک یا ابر است که میتواند از ضربات محکم جلوگیری کند. بخش های دیگر این محصول از جنس پارچه بوده و به منظور استفاده راحت برای خانم ها طراحی شده است.

 

کاپ یا ناشیم در بانوان

از جمله وسایل تکواندو برای بانوانمیتوان به ناشیم یا همان کاپ بانوان اشاره کرد. اندام های تناسلی خانم ها و آقایان از اندام بسیار حساس محسوب میشوند. از این رو برای محافظت از اندام تناسلی آقایان از کاپ و محافظت از اندام تناسلی خانم ها از ناشیم استفاده میشود. ناشیم در زیر لباس فرد قرار گرفته میشود و حاوی یک ضربه گیر بسیار محکم از جنس پلاستیک است. برروی این محصول کش هایی به منظور ثابت ماندن آن برروی بدن تعبیه شده است. در داخل ناشیم نیز فوم هایی به منظور راحتی و عدم آسیب به بدن تعبیه شده است. استفاده از کاپ و ناشیم در تمارین و مسابقات برای خانم ها و آقایان‌ کاملا اجباری است.

 

کلاه تکواندو

حال که با بارز ترین وسایل تکداندو برای بانوان آشنا شدیم در بخش های بعدی این مقاله به وسایل محافظتی مشترک بین خانم ها و آقایان میپردازیم:  سر از جمله ارگان های حساس بدن محسوب میشود که در ورزش های رزمی نظیر تکواندو معمولا مورد اصابت ضربات پا و دست قرار میگیرد. به طوری که ضربه به سر بیشترین امیتاز را برای ورزشکاران در پی دارد.

از این رو محافظت از آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به همین منظور کلاه های مخصوصی طراحی شده اند که از جنس پلی اورتان تزریقی هستند. این کلاه ها در دو رنگ آبی و قرمز تولید و به دست مشتریان میرسد. کلاه تکواندو میتواند تا حد بسیار زیادی از ضربات وارد شده به سر و صورت جلوگیری کند و ورزشکاران را از آسیب های حفظ نماید. بنابراین استفاده از این وسیله نیز در مسابقات کاملا الزامی است.

 

دست کش تکواندو

دست کش تکواندو نه تنها یکی از وسایل تکواندو برای بانوان است، بلکه برای آقایان نیز مورد استفاده قرار میگیرد. درواقع این وسیله بین دو جنس خانم و آقا مشترک است. همانطور که اشاره کردیم برخی از تکنیک های تکواندو به کمک پا و برخی از آن ها به کمک دست اجرا میشود. از آنجایی که این تکنیک ها به سرعت و شدت بالایی اجرا میشوند امکان آسیب به دست ها و پاها بسیار زیاد است. به همین دلیل دستکش هایی طراحی شده اند که با استفاده از آن میتوان از سلامت دست ها مطمعن شد.

 

ساق بند تکواندو

ساق بند تکواندو به منظور محافظت از ساق بانوان و آقایان طراحی شده اند. این وسیله به دلیل داشتن جنس عالی و محکم میتواند وسیله بسیار مناسبی بای حفاظت از بخش ساق پا باشد. در پشت ساق بند کش هایی تعبیه شده است که برای ثابت نگهداشتن این وسیله برروی ساق پا طراحی شده است.

 

ساعد بند تکواندو

یکی دیگر از وسایل تکواندو برای بانوان ساعد بند است. ساعد نیز یکی از بخش های آسیب پذیر در بدن محسوب میشود که لازم است به طور جدی از آن محافظت شود. این وسیله ساخته شده از فوم بوده و برروی آن چسب های به منظور ثابت نگهداشتن آن بر ساعد طراحی شده اند.

 

حرف آخر

علاوه بر لوازم گفته شده یک سری وسایل دیگر نظیر محافظ لثه، روپاگیر، کیسه بوکس و غیره نیز در نکواندو مورد استفاده قرار میگیرد. بدیهی است تمامی این ابزار به منظور سلامت جسم ورزشکاران طراحی شده اند. زیرا در هر ورزشی در وهله اول سلامت ورزشکاران در اولویت است و سپس رقابت اهمیت پیدا میکند. از این رو پیشنهاد میشود که نکات ایمنی و مراقبتی را جدی بگیرید. در نهایت امیدواریم از مقاله لذت برده باشید و با کارایی های مختلف وسایل محافظتی تکواندو به طور کامل آشنا شده باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *