مقالات

کاپ تکواندو پسرانه چیست ؟ +انواع و مدل های آن

کاپ تکواندو پسرانه چیست

کاپ تکواندو پسرانه چیست؟ این سوالیست که ممکن است در ذهن هر فردی به خصوص افرادی که تازه میخواهند وارد دنیای ورزش شوند نقش ببندد. بنابراین اگر تابه حال از این وسیله استفاده نکرده اید و یا حتی نام آن به گوشتان نخورده است، یا نام آن را شنیده اید ولی دقیقا نمیدانید این وسیله چیست و چه کاربردی دارد با ما همراه باشید.

اگر در این صفحه هستید به احتمال زیاد ورزشکار هستید یا به ورش علاقه مند هستید. یا حتی ممکن است فقط میخواهید بدانید کاپ تکواندو چه وسیله ای است! در هر صورت این مقاله میتواند به تمامی سوال های ذهنی شما عزیزان پاسخ دهد. ورزش یکی از مهمترین و مفید ترین فعالیت هایی محسوب میشود که همه افراد ملزم به انجام آن هستند. دنیای ورزش یک دنیای بسیار بزرگ است که در آن ابزارهای مختلفی استفاده میشود. که البته این مقاله صرفا برای توضیح کاپ تکواندو طراحی شده است. بنابراین اگر مایل هستید تا انتهای مقاله با ما باشید. امیدواریم از مطالعه این مطالب لذت ببرید.

 

کاپ تکواندو پسرانه چیست؟

اما کاپ تکواندو پسرانه چیست؟ این کاپ نوعی پوشش ورزشی محسوب میشود که برای پوشش دهی تیم تنه پایین طراحی شده است. ورزش تکواندو جز ورزشهای رزمی محسوب میشود و در آن افراد به یکدیگر ضربه وارد میکنند. همین ضربه ها ممکن است باعث آسیب به دست ها و پاهای افراد شود.

از این رو برای جلوگیری از آسیب دیدگی این بخش از بدن، کاپ هایی طراحی و تولید شدند. یکی از این نوع کاپ های محافظتی، کاپ بیضه است. کاپ بیضه این امکان را میدهد که به ورزشکاران در حین مبارزه آسیب جدی وارد نشود. از این رو استفاده از کاپ ها در حین تمرین و مسابقه از اهمیت بالایی برخوردار است. به طوری که در مسابقات و تمرین استفاده از تمامی ابزارهای محافظتی الزامی است. به طوری که حتی سرپیچی از این امر موجب حذف فرد از مسابقه خواهد شد.

 

 چند مورد از ویژگی های ‌کاپ تکواندو پسرانه

حال که دانستیم کاپ تکواندو پسرانه چیست؟ در این بخش از مقاله به چند مورد از ویژگی هایی که باید این محصول داشته باشد میپردازیم:

●از جمله مهمترین پوشش هایی است که برای حفاظت از نیم تنه پایین افراد تکواندوکار استفاده میشود.
●جنس این محصول از چرم مصنوعی درجه یک باشد.
●کیفیت محصول درجه یک باشد.
●لایه داخلی یا همان مغزی استخوانی آن از جنس pp مرغوب باشد.
●برای تولید آن از متریال با کیفیت استفاده شده باشد تا بر اثر استفاده مکرر آسیب نبیند.
●برای همه رده های سنی در سایز های مختلف طراحی و تولید شده باشد.
●محدودیت جنسی و سنی در آن وجود نداشته باشد.
●قابل شست و شو باشد.
●دارای بند و چسب نگهدارنده باشد.
●مورد تایید فدراسیون ورزشی و وزارت بهداشت باشد.

 

مطلب پیشنهادی : نانشیم زنانه چیست + کاربرد آن

کاپ تکواندو پسرانه

 

انواع مدل های کاپ تکواندو

اما انواع مدلهای کاپ تکواندو پسرانه چیست؟ همانطور که در قبل اشاره شد کاپ های محافظ تکواندو در انواع و مدلهای مختلف تولید و عرضه میشوند که در این بخش به برخی از آن ها اشاره میکنیم:

●کاپ تکواتدو پسرانه مدل 6005
●کاپ تکواندو پسرانه مدل 60033
●کاپ تکواندو پسرانه مدل M01
●کاپ تکواندو پسرانه مدل K403
●کام تکواندو پسرانه مدل M01
●کاپ تکواندو پسرانه مدل K2

مدلهایی که در این بخش اشاره شد فقط تعداد محدودی از مدلهای کاپ آقایان هستند. انواع کاپ ها با مدل ها و سایز های مختلفی تولید میشوند که اشاره به آن ها از وقت و حوصله این مقاله خارج است.

 

ویژگی کاپ تکواندو

ویژگی های کاپ تکواندو پسرانه چیست؟ کاپ تکواندو پسرانه یا همان بیضه بند ها دارای تنوع بسیار زیادی هستند. این کاپ ها دارای یک بنده کاملا محکم بوده که از بیضه ها در برابر ضربه حفاظت میکند. پوشش این قبیل کاپ ها کاملا سبک بوده به طوری که ورزشکاران هنگام پوشیدن آن احساس سنگینی نمیکنند. همچنین استفاده از آن باعث احساس گرما یا حساسیت و سوزش نمیشود. از آنجایی که جنس مورد استفاده در این قبیل کاپ ها از متریال درجه یک تهیه شده است به مرور زمان فرسوده نمیشود و میتوان با خیال راحت از آن در تمامی مسابقات و تمارین پیش رو استفاده کرد. همچنین بیضه بند ها دارای چسب و کش مخصوص بوده که باعث نگهداری و ثابت ماندن این کاپ ها در جای مخصوص به خود میشود. لازم به ذکر است که خانم ها نیز دارای کاپ های مخصوص بوده که متناسب با جنسیت و ظاهر فیزیکی خانم ها طراحی شده است. کاربرد این کاپ ها به طور کامل با کاربرد کاپ مردانه متفاوت خواهد بود.

معرفی ابزار تکواندو

تا اینجای مقاله تلاش کردیم به طور کامل توضیح دهیم که کاپ تکواندو پسرانه چیست؟ در این بخش به دیگر ابزار مورد استفاده در تکواندو میپردازیم. درواقع به تمامی وسایلی که درورزش تکواندو استفاده میشود ابزار تکواندو میگویند. که در این میان میتوان به ساق بند تکواندو، کلاه تکواندو، ساعد بند تکواندو، دست کش تکواندو و کاپ تکواندو اشاره کنیم.

●ساق بند تکواندو: برای حفاظت از ساق هر دو پای تکواندوکار در برابر صدمات استفاده میشود.

●کلاه تکواندو: برای حفاظت از از سر ورزشکار در برابر صدمات خارجی ناشی از ضربات حریف استفاده میشود.

●ساعد بند تکواندو: این محصول برای محافظت از هر دو ساعد ورزشکار استفاده میشود.

●دست کش تکواندو: از جمله مهم ترین ابزار مورد استفاده در ورزش تکواندو دست کش است. زیرا در این ورزش حرکات بسیار زیادی با دست صورت میگیرد. بنابراین انگشتان و دستان در خطر آسیبات جدی هستند. از این رو استفاده از دست کش بسیار مهم و ضروری است.

●کاپ تکواندو: همانطور که اشاره شد کاپ تکواندو برای محافظت از اندام های تناسلی آقایان و خانم ها استفاده میشود.

قیمت کاپ تکواندو

قیمت کاپ تکواندو پسرانه چیست؟ درواقع قیمت کاپ ها به عوامل مختلفی از جمله جنس، سایز، مارک و غیره بستگی دارد. به هرحال چنانچه میخواهید کاپ بتواند به خوبی از بخش های مشخص شده محافظت نماید لازم است کاپ هایی انتخاب کنید که از کیفیت بالایی برخوردار باشند. بدیهی است هرچقدر یک کاپ دارای کیفیت بیشتری باشد، قیمت آن بیشتر خواهد بود و برعکس. اما به هر حال میتوانید کاپ هایی با کیفیت و قیمت مناسب پیدا کرده و خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *