مقالات

کلاه تکواندو الکترونیکی چیست؟+ معرفی ویژگی های کلاه سنسوردار

کلاه تکواندو الکترونیکی

ما در این مقاله قصد داریم که شما را با انواع کلاه رزمی تکواندو بویژه کلاه تکواندو الکترونیکی آشنا کنیم و اطلاعاتی را درباره آن ها به شما ارائه کنیم. زمانی که با مدل های مختلف کلاه تکواندو آشنایی پیدا کنید، قادر می شوید که مناسب ترین کلاه را برای خودتان برگزینید. فرقی نمی کند که قصدتان از ورزش تنها حفظ و افزایش تندرستی و سلامتی یا شرکت در مسابقات و کسب قهرمانی باشد. بهرحال شما باید یک سری لوازم را برای خودتان خریداری کنید که یکی از مهم ترین آن ها کلاه ضربه گیر تکواندو است. در ورزش تکواندو ضربه ها و تکنیک های سنگین جایگاه زیادی ندارند اما با این حال استفاده از کلاه تکواندو یکی از واجبات شروع این ورزش است تا از شما در برابر ضربه های سنگین ناخواسته و احتمالی محافظت کند. در ادامه پاسخی در رابطه با سوال کلاه تکواندو الکترونیکی چیست؟ دریافت می کنید.

 

بهترین کلاه های تکواندو

در این قسمت می خواهیم که به شما بهترین مدل های کلاه تکواندو را معرفی کنیم و بگوییم که هر کدام در چه شرایطی کاربرد دارند. همانطور که می دانید کلاه های این ورزش دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام کاربرد ها و ویژگی هایی دارند که به آن ها خواهیم پرداخت. به عنوان اولین نوع کلاه، مدل معمولی یا فومی را توصیف می کنیم. این کلاه به علت وزن کم و مقاومت نسبتا خوبش، کاربرد گسترده ای دارد و در محیط های تمرینی و مسابقات رسمی مورد استفاده قرار می گیرد. این کلاه قسمت های بالا و دور سر و روی گوش ها می پوشاند. و به همین ترتیب شدت ضربات را به حداقل می رساند. این کلاه در رنگ های آبی و قرمز و سفید موجود است. کلاه تکواندو الکترونیکی چیست ؟ در ادامه به آن خواهیم رسید پس با ما همراه باشید.

 

کلاه الکترونیکی تکواندو

یکی از انواع رایج کلاه تکواندو در مسابقات بین المللی و داخلی، کلاه الکترونیکی یا سنسور دار است. این کلاه در طراحی اش از یک سری سنسور ها استفاده شده. همین سنسور ها باعث می شوند شدت و مکان دقیق ضربه را تشخیص دهد. بنابراین خطا هایی که ممکن است در قضاوت داور موثر باشند را کاهش دهد. اما باید بدانید که وجود این سنسور های تشخیص ضربه چیزی از مقاومت کلاه کم نمی کند. و درست مانند کلاه معمولی از ناحیه سر محافظت می کند. کلاه الکترونیکی هم دارای رنگ های قرمز، آبی و سفید است. گفتنی است رنگ کلاه باید با هوگو و ساق بند یکی باشد. تا تمایز میان دو ورزشکار ایجاد شود. در همین پاراگراف به سوال کلاه تکواندو الکترونیکی چیست؟ جواب داده شد. در بند بعدی ویژگی های این کلاه هم بیان می شوند.

 

ویژگی های کلاه سنسور دار تکواندو

ویژگی های کلیدی و فاکتور های انتخاب کلاه سنسور دار و به طور کلی کلاه تکواندو در این جا مطرح می شوند. یکی از فاکتور های مهم در انتخاب کلاه الکترونیکی، وزن آن است. اگر وزن کلاه بیش از حد زیاد باشد ممکن است که به سر و گردن ورزشکار آسیب برساند. اگر کلاه برای شما سنگین باشد در مسابقات عملکرد شما را ضعیف می کند و می تواند دلیلی برای شکست خوردن شما در مسابقات شود. همچنین باید توجه کرد که کلاه باید این ویژگی را داشته باشد که از حرکت روان و راحت سر شما جلوگیری نکند. وگرنه قادر به انجام حرکات سریع و دقیق نخواهید بود. فاکتور مهم بعدی، میزان ضربه گیری کلاه الکترونیکی است. کلاه باید بتواند به خوبی فشار ناشی از ضربه از سوی حریف را جذب کند. ویژگی های کلاه تکواندو الکترونیکی چیست؟ برخی از آن ها در اینجا شرح داده شد.

 

مطلب پیشنهادی : هوگو تکواندو حرفه ای چیست ؟ + ویژگی و انواع هوگو

کلاه تکواندو الکترونیکی چیست

 

انواع دیگر کلاه تکواندو

در کنار آن که کلاه الکترونیکی را شناختید، بهتر است که به نوع دیگری از کلاه تکواندو هم نگاهی بیندازیم. کلاه نقاب دار، این کلاه درست شبیه به کلاه معمولی یا فومی است با این تفاوت که یک نقاب پلاستیکی قسمت فک و بینی را می پوشاند تا از ضربه به این نواحی حساس جلوگیری کند. معمولا این نقاب از پلاستیک شفاف ساخته می شود. اما این نقاب روی چشم ها را نمی پوشاند که دلیل آن را به راحتی می توان حدس زد. بله درست حدس زدید، وسعت دید یک پارامتر مهم است و برای همین نباید جلوی چشمان ورزشکار چیزی قرار داشته باشد. تا او بتواند حرکات حریف را ماهرانه و بدون اختلال زیر نظر بگیرد و در موقعیت مناسب حمله کند. گمان می شود که تا به اینجا به سوال کلاه تکواندو الکترونیکی چیست؟ پاسخ مناسبی داده شد. در ادامه به سوالی مهم جواب می دهیم.

 

کدام کلاه را برگزینیم؟

حالا این سوال پیش می آید که کدام کلاه را انتخاب کنیم و از آن استفاده کنیم. برای پاسخ به این سوال باید گفت که این موضوع کاملا به کاربرد آن بستگی دارد. به عنوان مثال در محیط های تمرینی و باشگاهی، استفاده از کلاه معمولی موردی ندارد. مگر زمانی که فرد دارای آسیب دیدگی در قسمت فک و بینی است و باید حداکثر حفاظت از این ناحیه انجام گیرد. پس در این صورت استفاده از کلاه نقاب دار توصیه می شود. کلاه الکترونیکی هم بیشتر در مسابقات کشوری و بین المللی کاربرد دارد. چرا که در این موقعیت ها، امتیاز ها از اهمیت بسیار بیشتری برخوردارند و نباید حقی از کسی ضایع شود. در بخش سخن آخر از مقاله کلاه تکواندو الکترونیکی چیست؟ به یک جمع بندی کلی می پردازیم.

 

سخن آخر

در این مقاله ابتدا کلاه معمولی یا فومی معرفی و شرح داده شد، سپس به توضیحاتی درباره کلاه الکترونیکی یا همان کلاه سنسور دار پرداخته شد. که موضوع اصلی مقاله یعنی کلاه تکواندو الکترونیکی چیست؟ هم بود. این کلاه ویژگی های منحصر به فرد و مهمی دارد که در بالا به تفسیر بیان گشت. در ادامه آن، کلاه نقابدار هم توصیف کردیم. به عنوان نکته آخر گفتنی است که نوعی دیگر هم از کلاه تکواندو وجود دارد که به آن کلاه تزریقی می گویند. این کلاه هم کاربرد زیاد و تاب آوری بالایی دارد که همین امر باعث می شود که بتوان به آن به عنوان یکی از گزینه ها نگاه کرد. با این حال اگر می خواهید که اطلاعاتتان را باز هم افزایش دهید، بهتر است که به مقالات مرتبط در سایت پیشگام رزم مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *