مقالات

مقایسه دو ورزش،کیک بوکسینگ یا کاراته؟+برای هر کدام چه تجهیزاتی لازم است

کیک بوکسینگ یا کاراته

اگر قصد ثبت نام در رشته های رزمی را دارید اما نمیدانید کدام بهتر است؟ با ما در این مقاله پیشگام رزم، تولید کننده لوازم رزمی همراه باشید. ورزش های رزمی مختلفی در دنیا وجود دارند و تدریس میشوند. اما شما باید ببینید با کدام یک ارتباط بیشتری برقرار میگنید و بدان علاقه مند هستید. به همین منظور ما تصمیم گرفتیم این مقاله را به مقایسه دو ورزش رزمی کیک بوکسینگ یا کاراته اختصاص دهیم تا شما عزیزان با مطالعه آن بتوانید تا حدودی تصمیم بگیرید که کدام یک را انتخاب کنید. اگرچه این دو ورزش رزمی دارای یک سری تکنیک های مشابه هستند، ولی به همان مقدار نیز، دارای تفاوت هایی هستند که دانستن آنها خالی از لطف نیست. پس در اینجا ما ابتدا به تفاوت ها و شباهت های این دو ورزش میپردازیم و در نهایت خواهیم گفت که کدام یک ورزش بهتری محسوب میشود.

 

اهمیت ورزش کردن

 لازم دانستیم پیش از آنکه به این موضوع موضوع بپردازیم که کیک بوکسینگ یا کاراته چه تفاوت ها و شباهت هایی باهم دارند. ابتدا به اهمیت ورزش کردن بپردازیم. در دنیای امروز ورزش کردن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. علت این امر در آن است که در گذشته زندگی مردم به گونه ای بود، که صبح تا شب فعالیت های بدنی و جسمی زیادی داشتند و همین خود باعث ورزیده شدن و سلامت قلب و عروق افرائد بود. اما امروزه همه چیز تغییر کرده است. زندگی آپارتمان نشینی، مشاغل کارمندی و دفتری، استفاده بیش از حد از فضای مجازی و یکجا نشینی سبب شده است که افراد فعالیت جسمی کمتری را در طول روز تجربه کنند. به همین دلیل ما در سالهای اخیر شاهد افزایش  اضافه وزن و بیماری خای مختلفی از جمله بیماری های قلبی، افزایش کلوسترول، تنبلی تخمدان و غیره هستیم.به همین دلایل پزشکان  همواره مردم را به سمت ورزش کردن ترغیب میکنند.

 

ورزش های رزمی

ورزش های بسیار زیاد و مختلفی در دنیا وجود دارد که افراد براساس سلیقه و علاقه شخصی خود یک کدام از آن ها را دنبال میکنند. ورزشکیک بوکسینگ یا کاراته، ورزش دو، شنا، بدنسازی، ژیمناسیتک، پرتاب نیزه و هزاران ورزش دیگر در دنیا وجود دارند که برخی افراد آن ها را به صورت حرفه ای دنبال میکنند و برخی صرفا برای سلامت جسم و روح خود آن را انجام میدهند. با این حساب ما در ابتدا باید ببینیم چه ورزشی را دوست داریم و در چه سطح قرار است یک ورزش را دنبال کنیم. گاهی افراد نمیدانند چه ورزشی را دوست دارند و یا در چه زمینه ای علاقه دارند. در این شرایط بهتر است دو یا چند ورزش را در تایم های کوتاه امتحان کنند. بدون شک پس از مدتی متوجه علاقه خود به یک کدام از آن ها خواهند شد.

 

اهمیت ورزش رزمی

 

کینگ بوکسینگ چیست؟

حال که میخواهیم بدانیم کیک بوکسینگ یا کاراته کدام یک برای ما بهتر است ابتدا به معرفی این دو ورزش میپردازیم. میتوان گفت در دهه 1950 ورزش مدرنی به نام کینگ بوکسینگ در ژاپن ظهور کرد. در آن زمان این ورزش ترکیبی از ورزش کاراته و موی تای بود. اما با گذشت زمان سبک های مختلفی از این ورزش به وجود آمد. در این ورزش از ضربات مشت و ترکیب آن با حرکات پا تشکیل شده است و به طوری که این ورزش جز ورزش های ضربتی پیشرفته است.

 

بوکس چیست و تفاوت آن با کینگ بوکسینگ در چیست؟

در بخش بعدی به ادامه موضوع کیک بوکسینگ یا کاراته میپردازیم. یکی از قدیمی ترین و محبوب تریم ورزش های رزمی دنیا ورزش بوکس است. قدمت این ورزش به چیزی حدود 3000 قبل از میلاد مسیح در مصر برمیگردد. این ورزش برای اولین بار در سال 688 قبل از میلاد مسیح به صورت رسمی در المپیاد یونان یعنی در بیست و سومین المپیاد وارد مسابقات شد. در ورزش بوکس تمامی تکنیک ها به کمک دست ها و مشت ها پیاده میشود. که البته حرکات سر و پا نیز مکمل حرکات دست ها هستند و با آن هماهنگ عمل میکنند. اما ورزش کینگ بوکسینگ ترکیبی از ضربات مشت و پا است. یعنی مبارزین نه تنها در این مبارزان از مشت ها خود برای ضربه زدن استفاده میکنند بلکه از پاهای خود برای لگد زدن نیز استفاده میکنند.

 

کاراته چیست؟

اما هدف ما از این مقاله آن است که بدانیم که کدام یک از ورزش های کینگ بوکسینگ یا کارته برای ما بهتر است. پس در اینجا به معرفی ورزش کاراته میپردازیم:

جزیره اوکیناوا تا قبل از قرن بیستم به صورت یک پادشاهی مستقل بود و از ژاپن جدا بود. در این جزیره ورزش های رزمی به صورت نسل به نسل منتقل میشد و به هیچ قوم دیگری آموزش داده نمیشد. اما پس از اتحاد ورزش کاراته از مردمان جزیزه اوکیانوا به دیگر مردم آموزش داده شد و در سرتاسر دنیا گسترش یافت. همین آموزش ها به ارتش نیز رسید و سبب برتری ارتش ژاپن نسبت به ارتش سایر کشور ها شد. امروزه سبک های مختلفی از ورزش کاراته به وجود آمده است و به افراد زیادی در سرتاسر دنیا آموزش داده میشود. در ورزش کاراته فاصله مبارزان بسیار به هم نزدیک است و اکثر تکنیک ها با دست اجرا میشوند.

 

کینگ بوکسینگ بهتر است یا کارته

اما حال سوال اینجاست که کدام یک بهتر است؟ کینگ بوکسیینگ یا کارته؟ خب ما تا اینجا در مورد هر دو ورزش رزمی و خصوصیات آن توضیح دادیم. اما واقعیت این است که هیچ گاه نمیتوان گفت بین دو ورزش کدام یک بهتر است. درواقغ این شما هستید که باید تصمیم بگیرید که به کدام یک از این ورزش ها علاقه مند هستید. بدون شک برای موفقیت در هر کار و هر ورزشی علاقه حرف اول را میزند. در مرحله دوم پشتکار از اهمیت بالایی برخوردار است. یعنی شما برای موفقیت کافیست علاقه و پستکار را ترکیب کنید و در نهایت شاهد موفقیت چشمگیر خود خواهید بود.

 

سخن آخر

امیدواریم از مطالب این مقاله لذت کافی برده باشید و از برای رسیدن به خواسته و اهداف خود استفاده کنید. شما میتوانید با تحقیق و تست متوجه علاقه خود به یکی از سبک های ورزشی شوید و در آن به موفقیت دست یابید و یا حتی از آن صرفا برای سلامت جسم و روح خود استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *